Here همان چیزی است که باید انجام دهید برای شما ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه

فرآیند صاف کردن: برای صاف کردن ورق فولاد، از یک شکلدهنده سطحی کششی با عملکرد بالا استفاده میشود. فرآیند تصفیه

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

فرآیند صاف کردن: برای صاف کردن ورق فولاد، از یک شکلدهنده سطحی کششی با عملکرد بالا استفاده میشود. فرآیند تصفیه شیمیایی: ورق روی پوشش داده شده متناسب با کاربرد مورد نظر در معرض عملیاتهای شیمیایی مختلف قرار میگیرد. پس از خارج شدن قطعه از وان، روی باقی مانده در سطح فلز با اکسیژن هوا وارد واکنش شده و اکسید روی تشکیل می شود. به طور کلی شوره های سفید روی ورق گالوانیزه در سه نوع شوره های با وسعت کم، شوره های با وسعت متوسط و شوره های با وسعت زیاد هستند که با رعایت برخی اصول می توان از بروز آن جلوگیری کرد. از آنجا که شوره های سفید روی ورق گالوانیزه قرار گرفته و سطح آن را پوشش می دهند، برای پاک کردن آن ها می توان از روش هایی نظیر سمباده زنی، برس کاری، تراشکاری و ماشینکاری اقدام کرد. باتوجه به این که ورق های فولادی غیر گالوانیزه حداکثر 2 الی 11 سال عمر می کنند و مقایسه عمر مفید این ورق ها با محصولات گالوانیزه، می توان به ارزش خرید بالای ورق گالوانیزه پی برد.

خرید این ورق فولادی توسط واحدهای تولیدی فعال در زمینه های مختلف انجام می شود. در این زمینه هیچ پوششی بهتر از پوشش گالوانیزه عمل نخواهد کرد. سپس میتوان بقیه ورقها را نصب کرد. این امر باعث میشود ورقها هنگام وزش باد از هم جدا نشوند. همپوشانی ورقها باید در جهت باد انجام شود. پوششهای الکتروگالوانیزه به وسیله اعمال محلول فلز سولفات روی یا سیانید بر ورقها و نوارهای فولادی به وسیله برق ساخته شدهاند. مشخصات استاندارد ورق گالوانیزه CIS، شامل GOST 14918 و GOST R 52246 میشود.GOST 14918 در تولید ورقهای فولادی گالوانیزه به روش گالوانیزه سرد و غوطه وری گرم کاربرد دارد. فرایند گالوانیزه کردن ورق های فولادی به دو صورت انجام می شود؛ گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد. میزان پوشش گالوانیزه (ضخامت روی ) بر روی ورق ها و سایر مقاطع فولادی متفاوت می باشد. این استاندارد الگویی برای روش انجام کار در اختیار افراد قرار می دهد که از هزینه های زائد ناشی از نصب و راه اندازی هر فعالیتی، به خصوص خطوط تولیدی، جلوگیری کرده و به کاهش آن ها کمک می کند. ورق شیروانی معمولا از ورق گالوانیزه ساخته شده و طی فرایند تولید و رنگکاری، رنگهای مختلفی از آن عرضه میشود از همین رو در بازار به ورق گالوانیزه رنگی هم شناخته میشود.

ورقهای طرح سفال پالرمو به صورت خمهای شطرنجی فرم داده میشوند و بسته به طول گامهای ورق، آهنکشی میشوند که معمولا به اندازه طول دو گام را تیرریزی میکنند. طول این همپوشانی به گام سقف شما بستگی دارد، که باید در راهنمای سازنده شرح داده شود. ذات مستقل بودن این سیستمها نیز باعث میشود تا حین استفاده از آنها، آلودگی اتاقها به یکدیگر انتقال نیابد. سپس این فولاد را در دمای بالا نورد میکنند و طی این فرایند، Zn در فولاد منتشر شده و خشک میشود. از طرف دیگر باید در نظر داشته باشید که تمام این مدت ورق نمی تواند کارایی لازم را داشته باشد و عمر مفید ورق شامل مدت زمانی است که بهترین کارایی را از خود نشان می دهد. از این رو بیشتر برای حمل و نقل آن در مسافت کوتاه مناسب است و برای نگهداری طولانی مدت توصیه نمی شود. کاملترین نوع بسته بندی ورق گالوانیزه، بسته بندی نوع 4 است که سطح ورق و لبه های داخلی و خارجی آن را به طور کامل با کاغذهای ضد آب و پوشش محافظ مخصوص می پوشاند تا نگهداری از آن در انبار برای مدت طولانی امکان پذیر باشد.

مدیران نیز همیشه به دنبال راههایی برای کاهش هزینهها و در پس آن کم کردن قیمت عرضه محصولات خود هستند تا هم میزان فروش بیشتری داشته باشند و هم سود خوبی نیز تجربه نمایند. ورقهای گالوانیزه عموما به دو صورت رول یا فابریک تولید و در بازار عرضه میشوند که ابعاد و ضخامت ورقها براساس رول یا شیت بودن متفاوت است. یکی از دلایلی که این ورقها به شکل موج دار طراحی میشوند این است که ورق های مجاور به راحتی میتوانند با یکدیگر همپوشانی داشته باشند. نحوه شکل گیری کریستال یا همان گل گالوانیزه روی ورق، باعث ایجاد تفاوت میان این سه محصول می شود. دمای بالا باعث ایجاد واکنش بین روی و فلز شده و روی به فلز نفوذ میکند. هرچه این شوره ها سخت تر و متراکم تر باشند، از بین بردن آن ها نیز دشوارتر است. در صورتی که تراکم و وسعت شوره ها زیاد باشد، می توانید از محلول دی کرومات سدیم و اسید سولفوریک غلیظ استفاده کنید که اسیدهایی بسیار قوی هستند و قدرت نسبتا بالایی دارند.

᠎Th is da ta was done  with GSA    C᠎ontent᠎    G​en erator DE᠎MO​!

همچنین هنگام خرید ورق گالوانیزه به چگالی آن دقت کنید به این دلیل که در کیفیت آن بسیار اثرگذار است. یکی از مزیت های بسیار خوب galvanized sheets صرفه اقتصادی آن است. ورقهای تولید شده توسط این شرکت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و استانداردهای بینالمللی در آنها رعایت میشود. به حالت موجدار شکلدهی میکنند به صورتی که در مقطع ورق حاصله هر موج به شکل یک ذوزنقه دیده میشود. بهطورکلی، گالوانیزه کردن که سابقه آن به شکل صنعتی به حدود ۲۰۰ سال پیش بازمیگردد، شامل نشاندن لایهای از فلز روی یا زینک، بر ورق فولادی است. با توجه به آنکه در این روش، محلول روی را در دمای محیط بر روی سطح ورق فولادی اسپری می کنند، به محصول تولید شده ورق گالوانیزه سرد می گویند. در فرایند گالوانیزه سرد نیز از رنگ های حاوی روی برای ایجاد این لایه محافظ استفاده می شود. این پالت ها زیر رول ورق گالوانیزه قرار می گیرد تا از حرکت آن ممانعت کرده و در عین حال بسته بندی و جابجایی آن را ساده تر کند. به طور کلی ظاهر ورق گالوانیزه یا هر نوع محصول فولادی گالوانیزه شده دیگر، با سایر محصولات فولادی متمایز است و تشخیص آن ها به راحتی انجام می شود.

ورق گالوانیزه حاصل پوشش دهی ورق های فولادی توسط فلز روی ZN می باشد که در تولید این نوع ورق ها عمدتا از ورق نورد سرد یا همان ورق روغنی استفاده می گردد. میزان پوشش گالوانیزه ورق ها بر اساس جرم پوشش فلز روی ( ZN ) آنها تعیین می گردد. دلیل اصلی بروز این مشکل، واکنش پذیر بودن فلز روی و تمایل شدید آن برای جذب اکسیژن محیط است. در مقایسه با انواع روشهایی که برای جلوگیری از خوردگی آهن و فولاد انجام میگیرد، قیمت ورق گالوانیزه و خرید آن صرفه اقتصادی دارد و کمهزینه است. برای بسته بندی ورق گالوانیزه در ابتدا آن را رول می کنند و سپس برای محکم آن از انواع تسمه فولادی، مقوا، ورق های کاغذی، پالت چوبی و … یکی دیگر از انواع فن کویل مدل دیواری آن میباشد. ورق های گالوانیزه به صورت روزانه و لحظه قیمت آن در سایت آهن مهام به روز رسانی می شود. کافی است با شماره های سایت تماس گرفته تا در اولین فرصت، ورق گالوانیزه را در مقابل ساختمان خود تحویل بگیرید. عملیات پرداخت روی ورق سرد به شیوه های مختلفی قابل انجام است که انجام هر یک از آن ها، تغییراتی در محصول نهایی و موارد استفاده از آن ایجاد می کند.

ورق فولاد به دور غلتکی رول میشود که در داخل وان پوشش آغشته به عنصر روی قرار دارد و با کشیدن آن، به صورت عمودی از حمام خارج میشود. چرا که در طول زمان از اصطکاک آن کم میشود. از این رو می توانید با اطمینان خاطر محصول مورد نیاز خود را از آن ها خریداری کنید و خیالتان بابت رعایت اصول صحیح انبارداری راحت باشد. وجود این لکه ها نشانه ای از عدم انجام فرایند گالوانیزه به طور صحیح و کامل است. فولاد، یکی از اصلیترین مصالح در بسیاری از صنایع است؛ اما این فلز بهتنهایی مقاومت چندانی در برابر عواملی مانند خوردگی و زنگزدگی ندارد. از این رو جای تعجبی وجود ندارد که بسیاری از مشاغل فعال در حوزه مواد غذایی از قفسهها و موادی استفاده کنند که از ورق گالوانیزه ساخته شده است. توجه داشته باشید که این کار باید با دقت بالایی انجام شود تا به پوشش اصلی ورق آسیبی نرسد. لایه ایجاد شده در این روش دارای ظاهری مات و توسی رنگ بوده و ضخامت آن بین 100 تا 130 میکرون اندازه گیری می شود. در این فرآیند، آهن یا فولاد در روی ذوب شده داغ فرو میرود به طوری که پس از خنک شدن، لایهای از روی را روی آن ایجاد میکند.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن